יום ראשון, 9 במאי 2010

כנסו, כנסו...

היי אתם, הורים יקרים... אתם שמציצים במבט לא-ממש-מסוקרן מעל כתפיי ילדכם. הנה הוא רכון מול מסך המחשב ועסוק עד-אין-סוף בגלישה ב"מוגובי". גשו קצת קרוב יותר. עוד טיפה... זהו, מותר להציץ. ילדכם ממילא עסוק מדי ולא מבחין בכם עכשיו.
כנסו, אל תֵחתו ואל תִירָאו. הרשו לי לקחת אתכם לסיור קטן בתוך האתר. שהרי, בינינו – מתי בפעם האחרונה התעניינתם באמת במה שקורה מאחורי הקליפה הצבעונית המהבהבת, שבתוכה נעות דמויות מיניאטוריות אנה והנה. האם ידעתם, למשל, שלילדכם יש דמות מוגובי שהיא רק שלו. הוא מטפח אותה, קונה לה בגדים ואבזרים ואפילו רכש למענה בית מגורים במיטב כספו?!

האם ידעתם שבכל יום, לפעמים במשך כמה שעות, הוא נפגש באמצעות המוגובי שלו עם ילדים אחרים מרחבי הארץ?! הוא מתכתב אתם ובעצם משוחח אתם על נושאים רבים שמעניינים אותו. ואם אותם ילדים מעניינים אותו במיוחד, הם עוברים לשוחח בפורום. שם הרבה יותר נוח להתכתב. לא, אינכם צריכים לדאוג. ילדכם מרגיש בטוח באתר – ובצדק: האתר מאובטח ושמור. אין אפשרות למסור פרטים אישיים. לא שם, לא טלפון ולא כתובת. בעצם, ילדכם נפגש ב"מוגובי" עם אלפי ילדים אחרים שגולשים אף הם. לכן האתר כל כך מעניין אותו.

ממש עכשיו אנחנו, צוות התוכן, גומרים לבנות לילדכם הרפתקת-משימה חדשה. ברוח הקיץ המתקרב היא קשורה במים. קראנו לה "הבו מים". כדי להצליח במשימה יצטרך ילדכם לזהות נחלים שונים בישראל, להכיר אותם בשמם ובמיקומם ולמצוא להם רמזים שונים בתוך האתר. זה קצת כמו לצאת לטיול וקצת כמו לפתור חידת בלשים. בקיצור – כיף!

מותר לכם לנסות בעצמכם, אלא אם כן אתם כבר יודעים בדיוק היכן זורם נחל צין...

שלכם,

איטו אבירם
סופר, עיתונאי ואבא לגולשים ב"מוגובי"

4 תגובות:

 1. אני עצובה כי אני לא יכולה להיכנס למוגובי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!עצובה מאודדדדדדדדדדדדד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד ד

  השבמחק
 2. אוףף למה צריך לקנות מנוי?!
  למה לא לתת לאנשים בחינם, מה הבעיה איזה קמצנים!!

  השבמחק
 3. אני לא זוכרת את השם משתמש שלי!!!!

  השבמחק
 4. איך מתנתקים

  השבמחק